Чому під час закупівлі вугілля не варто вимагати сертифікат якості чи протокол випробувань?

0
53

Закупівля UA-2024-10-17-015576-a, рішення Органу оскарження № 17712-р/пк-пз від 31.10.2024

У ході розгляду зазначеного питання встановлено наступне. Додаток 1 Документації містить інші документи від Учасника: 

  • Копія сертифікату якості вугілля або копія протоколу випробувань або копія посвідчення про якість або копія іншого документа, що має аналогічний тип та де вказані одні й ті найменування показників щодо якості вугілля, виданий на ім’я учасника торгів. 

Відповідно до пункту 29 Особливостей у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються.

У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). 

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

На вугілля кам’яне поширюється стандарт ДСТУ 7146:2010 " ВУГІЛЛЯ КАМ’ЯНЕ ТА АНТРАЦИТ ДЛЯ ПОБУТОВИХ ПОТРЕБ. Технічні умови". Відповідно до ДСТУ 7146:2010: 7.3 Партію вугілля вважають прийнятою до відправлення, якщо від неї відібрано об’єднану товарну пробу згідно з ДСТУ 4096 та оформлено посвідчення якості. 7.4 У посвідченні якості зазначають: — назву підприємства-виробника; — назву продукції (марку вугілля, розмір кусків вугілля); — назву споживача та дату відправлення; — номер і дату договору про постачання; — номери вагонів або інших транспортних засобів; — масу нетто; — результати аналізування або підтвердження відповідності якості вугілля вимогам цього стандарту; — позначення цього стандарту. 7.10 Під час укладання договору на постачання вугілля для побутових потреб повинен бути представлений сертифікат генетичних, технологічних та якісних характеристик, що містить основні та додаткові параметри кодифікації вугілля середнього та високого рангів згідно з ГОСТ 30313 та Міжнародною системою кодифікації*. Термін дії сертифіката генетичних, технологічних та якісних характеристик — чотири роки.

Слід зазначити, що ДСТУ 7146:2010 не передбачено надання сертифікату якості вугілля або протоколу випробувань або іншого документа, що має аналогічний тип, а також не передбачає надання при поставці декларації виробника/сертифіката якості. За таких умов, вищезазначені умови Документації суперечать положенням Особливостей в цій частині. Встановивши наведені вище умови у Документації, Замовник порушив положення пункту 29 Особливостей. Враховуючи вище викладене, Замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до Документації в цій частині.

Все, що треба знати замовника при закупівлі вугілля розбирали у відео-уроці

Останні новини

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard