Антимонопольний комітет надав рекомендації НКРЕКП щодо порядку укладання договору транспортування природного газу
АМКУ на офіційному сайті повідомляє про надання рекомендацій Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо врегулювання питання взаємодії між ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» та замовниками послуг з транспортування природного газу.
Комітет виявив відсутність врегулювання ряду питань, які стосуються порядку укладення договору транспортування природного газу.
А саме, що на нормативно-правовому рівні:
- не регламентовано спосіб і форми подання документів, необхідних для оформлення договірних взаємовідносин, у тому числі із замовниками послуг транспортування, що знаходяться в країні, яка входить та/або не входить до Європейського Союзу;
- не встановлено вимог щодо способів та форми надання документів (електронної або паперової), які можуть використовувати замовники послуг транспортування та оператор газотранспортної системи при укладенні договору;
- не встановлено порядку реєстрації Оператором ГТС вхідної та вихідної кореспонденції, у тому числі заяви про укладення договору транспортування та доданих до неї документів;
- не регулюється строк призупинення Оператором ГТС розгляду заяви про укладення договору транспортування у разі, якщо заява та додані до неї документи подані не в повному обсязі, тобто з моменту реєстрації Оператором ГТС письмового запиту чи з моменту фактичного відправлення письмового запиту до замовника послуг транспортування щодо уточнення повноти його заяви або документів.
Відсутність регламентування таких відносин взаємодії між Оператором ГТС та замовником послуг з транспортування може містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях НКРЕКП, а саме статті 17 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Тому Антимонопольний комітет України надав рекомендації НКРЕКП узгодити питання взаємодії замовників послуг та Оператора ГТС в частині вимог та строків надання документів при укладанні договору про транспортування газу.
Рекомендації полягають у встановленні чітких вимог до способу та форми взаємодії (електронна, паперова), вимог до форми документів (у тому числі електронних), вимог до порядку та строків отримання та надсилання вхідної/вихідної кореспонденції, а також письмового запиту щодо уточнення повноти заяви, зокрема можливості надсилання такого письмового запиту на електронну адресу замовника послуг транспортування у разі, якщо така заява та додані до неї документи подані не в повному обсязі.
Виконання НКРЕКП належним чином таких рекомендацій надасть замовниками послуг з транспортування природного газу можливість прогнозувати свою діяльність на території України в чітких часових рамках та поставить замовників послуг-нерезидентів, що не є членами Європейського Союзу, в рівне становище з замовниками послуг, що є членами ЄС або ж діють на території України.
Ці рекомендації є обов’язкові до розгляду у 30-ти денний строк з моменту прийняття.
Джерело: amcu.gov.ua
Останні новини
15 січ.
Скаржник довів, що відсутні сертифікати відповідності системи управління якістю у виробництві не містять інформації про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі14 січ.
⏰ Об 11:00 почнеться зустріч щодо допорогових закупівель14 січ.
Наслідки не відхилення переможця, який не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей13 січ.
Інструкція для публічних службовців від НАЗК щодо розв’язання конфлікту інтересів13 січ.
АМКУ нагадує про доступ до зведеного переліку суб’єктів природних монополій