Приклади документів для призначення уповноваженої особи та її взаємодії із внутрішнім замовником
Оновлено для використання у 2025 році.
Вимогами частини 1 статті 11 Закону встановлено, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Згідно приписів частин 9 статті 11 Закону уповноважена особа виконує свої функції у відповідності до положень Закону та відповідно до Положення про уповноважену особу.
Приклади полегшують роботу, але будь-який з них потрібно ще заповнити, пристосувати до закупівель, що будуть проводитись, специфіки замовника тощо та обов’язково перевірити на відповідність перед фінальним використанням.
Тому нижче наведено пакет прикладів документів, які є необхідними для призначення та виконання функцій уповноваженої особи:
- Наказ на призначення уповноваженої особи;
- Положення про уповноважену особу;
- Положення про уповноважену особу (у разі проведення усіх закупівель);
- Наказ про затвердження Положення про уповноважену особу;
- Наказ про призначення уповноваженої особи на період тимчасової відсутності.
Важливою передумовою проведення вдалих закупівель є взаємодія закупівельника із внутрішнім замовником.
Водночас для уникнення проблем у взаємодії закупівельника із внутрішнім замовником варто задокументувати порядок дій кожного. Тож пропонуємо до вашої уваги приклади таких документів (наказ та положення), а саме:
- Приклад наказу про затвердження положення про взаємодію уповноваженої / відповідальної особи із структурними підрозділами замовника під час проведення публічних закупівель;
- Приклад положення про взаємодію уповноваженої / відповідальної особи із структурними підрозділами замовника під час проведення публічних закупівель.
В свою чергу, для того, щоб визначити потребу замовника у товарах, роботах та послугах на наступний рік необхідно не тільки проаналізувати закупівлі попереднього(іх) періоду(ів), а ще й комунікувати із внутрішніми замовника (відділами, департаментами тощо).
Для цього уповноваженій особі необхідно зробити відповідні запити та для ефективного аналізу інформації встановити вимоги до подання такої інформації. Наводимо приклад запиту у вигляді службової записки:
Також уповноважена особа може залучати інших працівників для розгляду тендерних пропозицій. Але це потрібно робити з відповідним документальним офорленням, створюючи робочу групу. Для цього можуть знадобитись наступні документи:
пов'язані статті
16 трав.
Виконання висновку аудиторів, яким зобов’язано замовника здійснити заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення09 трав.
Відповідальність проектантів за виготовлення проектної документації01 трав.
Зайві або нав’язані обов’язки уповноваженої особи09 квіт.
Які документи не потрібно складати, оскільки вони автоматично формуються електронною системою закупівель09 квіт.
Ознаки перевтоми та як закупівельнику не допустити вигорання